Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[OII] Centralka elektryczna - skąd pociągnąć napięcie +12V

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Dzięki serdeczne

    Komentarz


    • Dziś luknąłem sobie do tych bezpieczników gdzie tego "+" szukać i wychodzi na to, że wolne miejce nr 10 ma + po zapłonie. I raczej nie bede dostawał się do skrzynki bezpiecznikow od tyłu tylko włoże bezpiecznik a do drugiej strony bezpiecznika przylutuje kabelek - wiec suma sumarum dodatkowy + po stacyjce będzie zabezpieczony bezpiecznikiem. Który w prosty i szybki sposób można w kazdej chwili wyjać.
      Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

      Komentarz


      • piotrek_os, to zanim zaczniesz lutować to sprawdź jakie masz bezpieczniki, bo te ogólnodostępne to zazwyczaj wycinka z alu, więc z lutowaniem będzie problem...
        Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
        Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

        Komentarz


        • Zamieszczone przez kowal 2002
          piotrek_os, to zanim zaczniesz lutować to sprawdź jakie masz bezpieczniki, bo te ogólnodostępne to zazwyczaj wycinka z alu, więc z lutowaniem będzie problem...
          aż przed chwilą tak na szybko spróbowałem....i "łapie" do tego bezpiecznika co miałem w zestawie....
          Załozy się koszlulke temokurczliwa....i bedzie OK :diabelski_usmiech
          Załączone pliki
          Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

          Komentarz


          • piotrek_os, dostanie się do krzynki to nie jest aż taki wysiłek, zrób Pan profi
            Sprzedam silikon do pokrywy rozrządu CDAA, CDAB, CCZA - D174003A2 - info na PW

            Komentarz


            • Zamieszczone przez piotrek_os
              Zamieszczone przez kowal 2002
              piotrek_os, to zanim zaczniesz lutować to sprawdź jakie masz bezpieczniki, bo te ogólnodostępne to zazwyczaj wycinka z alu, więc z lutowaniem będzie problem...
              aż przed chwilą tak na szybko spróbowałem....i "łapie" do tego bezpiecznika co miałem w zestawie....
              Załozy się koszlulke temokurczliwa....i bedzie OK :diabelski_usmiech
              Dla mnie troche bez sensu takie rozwiązanie. Bo, co zrobisz jak ci bezpiecznik strzeli? Będziesz znowu bawił sie w lutowanie :? Szkoda czasu

              Zakup piotrek_os takie konektory jak w pierwszym poscie tego tematu



              Mocujesz kabelek do takiego konektora i tyle. W razie problemów wymieniasz tylko bezpiecznik a nie bezpiecznik z kabelkiem.

              Wiem że mozna gdzies dostac takie konektory typowe do skrzynki bezpiecznikowej no ale w 3miesćie jakoś miałem z tym problem :wink:

              Zamieszczone przez andrzej111
              piotrek_os, dostanie się do krzynki to nie jest aż taki wysiłek, zrób Pan profi
              Dobrze gada :lol:

              Komentarz


              • Zamieszczone przez ajoter
                Zamieszczone przez piotrek_os
                Zamieszczone przez kowal 2002
                piotrek_os, to zanim zaczniesz lutować to sprawdź jakie masz bezpieczniki, bo te ogólnodostępne to zazwyczaj wycinka z alu, więc z lutowaniem będzie problem...
                aż przed chwilą tak na szybko spróbowałem....i "łapie" do tego bezpiecznika co miałem w zestawie....
                Załozy się koszlulke temokurczliwa....i bedzie OK :diabelski_usmiech
                Dla mnie troche bez sensu takie rozwiązanie. Bo, co zrobisz jak ci bezpiecznik strzeli? Będziesz znowu bawił sie w lutowanie :? Szkoda czasu

                Zakup piotrek_os takie konektory jak w pierwszym poscie tego tematu

                Obrazek

                Mocujesz kabelek do takiego konektora i tyle. W razie problemów wymieniasz tylko bezpiecznik a nie bezpiecznik z kabelkiem.

                Wiem że mozna gdzies dostac takie konektory typowe do skrzynki bezpiecznikowej no ale w 3miesćie jakoś miałem z tym problem :wink:

                Zamieszczone przez andrzej111
                piotrek_os, dostanie się do krzynki to nie jest aż taki wysiłek, zrób Pan profi
                Dobrze gada :lol:
                To też jest drut-patent, u siebie już zmieniłem na ori rozwiązanie z konektorami do skrzynki bezpieczników.
                mkII 20VT (600h worked)
                Roooooomster

                Komentarz


                • Czy mógłbyś wrzucić na serwer niedziałające zdjęcia jeszcze raz?:
                  Zamieszczone przez blind_walker
                  5. No i w tym miejscu musiałem trochę pogłówkować, żeby zrobić wtyczkę/pin, który będzie trzymał bezpiecznik i zmieści się w otworze. Po kilku próbach wybór padł na konektor:


                  Musiałem, go spłaszczyć i wyciąć kawałek- zostało coś takiego:


                  6. Następnie zająłem się masą- czarny kabelek i zailozowaniem wtyczki/pinu koszulką termokurczliwą, żeby nigdzie nie było przebić:


                  7. Czerwony, kabelek z zaizolowaną wtyczką/pinem trafił w miejsce nr 37(grzanie czterech literek):


                  A po drugiej stronie trafił bezpiecznik 5 amperowy- takie rozwiązanie daje nam pewność, że nawet jeśli kabelek zostanie przetarty, to nie doprowadzi do zwarcia, a w skrajnych przypadkach pożaru:


                  8. Czas przyszedł na masę. (wyjąłem bezpiecznik na czas tej "operacji"- tak w razie czego) Przykręciłem ją(masę- czarny kabelek) do górnego mocowania deski rozdzielczej:

                  Komentarz


                  • Ja użyłem czegoś takiego:
                    Link

                    Masa podpięta pod nakrętke ,obok bezpieczników. Całośc zajeła kilka minut może i mały drut ,ale CB i rejestrator działają.

                    Komentarz


                    • Moderatorzy i wszyscy ludzie dobrej woli - ratujcie!

                      Gdzieś na forum był opis, jak zrobić źródło zasilania urządzeń typu kamerki czy ładowarki, wyłączane i włączane przy użyciu bodajże sterowania masą lampek oświetlenia kabiny - coś takiego mi się majaczy, ale nie mogę go odnaleźć - pomożecie?
                      Pozdrawiam, Robreg.
                      ----
                      furmanka.blogspot.com fan ;-)

                      Komentarz


                      • Zapewne chodzi o TO



                        :diabelski_usmiech :diabelski_usmiech :diabelski_usmiech
                        Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
                        Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

                        Komentarz


                        • kowal 2002, chyba po czterech dniach nap..... się z szukajką można się PODDAĆ???

                          REJESTRATORA??? CHYBA PARAMETRÓW LOTU!!! w życiu nie wpadłbym, że to się tak nazywało. :-) :-) :-)

                          kamerka telefon tel* kame*, boże, czego ja nie szukałem....

                          Dziękuję Kowalu, życie mi uratowałeś :-)
                          Pozdrawiam, Robreg.
                          ----
                          furmanka.blogspot.com fan ;-)

                          Komentarz


                          • 20 EUR kowalowi się należy a nie "dziękuję"...
                            Pozdrawiam
                            Marcin

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez Enriquez
                              20 EUR kowalowi się należy a nie "dziękuję"...
                              U mnie w pracy krzyczą pięćdziesiąt w takich sytuacjach ;-)
                              Pozdrawiam, Robreg.
                              ----
                              furmanka.blogspot.com fan ;-)

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez koleś
                                Piny skrzynki bezpieczników można kupić u mnie. Jeden pin, duży lub mały kosztuje 1 zł. Piny oryginalne z kawałkiem kabelka. Wysyłka zwykłym listem priorytetowym = 2,5 zł. (chyba, że poczta zmieni ceny )
                                Zdjęcie pinów poniżej.

                                [ Dodano: Czw 31 Mar, 11 14:25 ]
                                Żeby dołożyć pin do skrzynki należy ten różowy plastik przesunąć dosłownie o 1 lub 2 mm. On zabezpiecza piny przed wysunięciem z gniazda. Przesunąć, włożyć pin i z powrotem zabezpieczyć piny.
                                Teraz użyłem kolejnego kabelka, którego ponad 2 lata temu kupiłem od Ciebie. Tyle tylko, że moja skrzynka bezpiecznikowa, wyglądała inaczej niż na Twoim zdjęciu. W dodatku wprawiony w bojach podchodziłem już inaczej do kwestii dobierania się do skrzynki i nie odkręcałem jej. Moja skrzynka wygląda jak na zdjęciu w pierwszym poście i dwa płaskiej śrubokręty włożone między obudowę a fioletowy plastik po przekręceniu dają piękny "click" i można było wkładać pin-a.
                                Tak czy owak - po raz drugi mi się zdarza (też O2 i też służbowe, ale poprzednio wypasiony Elegance, a teraz jakaś bida), że +12 w "po kluczyku" dostępne jest tylko na dużych bezpiecznikach. Mając manuala, praktykę i kabelek z pinem jest to tak proste do wykonania, że nie ma co kombinować z innym zasilaniem. W dodatku mam taśmę do wiązek, więc całość jest jak z fabryki
                                Kiedyś OI Liftback
                                Potem OII Kombi Elegance 1.4 TSI DSG
                                Potem OII 1.9 TDI
                                Wkrótce OIII Liftback

                                Komentarz


                                • Witam, z jakiegoś powodu nie widzę zdjęć z fotorelacji. Czy u Was też nie widać? Może ja mam coś nie tak z komputerem?

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez wagabunda
                                    Witam, z jakiegoś powodu nie widzę zdjęć z fotorelacji. Czy u Was też nie widać? Może ja mam coś nie tak z komputerem?

                                    Ja też nie widzę ale to żaden problem. Zrobienie zasilania do CB jest proste.
                                    Jak potrzebujesz piny do skrzynki bezpieczników to pisz PW. Wyślę.
                                    Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
                                    Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez wagabunda
                                      Witam, z jakiegoś powodu nie widzę zdjęć z fotorelacji. Czy u Was też nie widać? Może ja mam coś nie tak z komputerem?
                                      Powód jest prosty - zdjęcia były wrzucone na jakieś konto na serwerze zdjęciowym. Użytkownik skasował zdjęcia lub konto, lub skasowano użytkownika z jakiegoś powodu
                                      Tak jak pisał Koleś - wbrew pozorom sprawa jest prosta, choć sam wiem jak pomocne są zdjęcia przy pierwszym podejściu do każdej rzeczy. Dlatego też swoją fotorelację okrasiłem solidną liczbą fotek.
                                      1. Weź przyjrzyj się skrzynce. Zobaczysz 3 zaczepy trzymające tylną osłonę. Bez problemu je podważysz i zdejmiesz obudowę.
                                      2. Sprawdzasz napięcie. W obu moich Skodach miałem miejsce do wykorzystania w linii z dużymi bezpiecznikami (zdjęcie w poście na poprzedniej stronie)
                                      3. Nie trzeba demontować skrzynki. Wkładasz dwa płaskie śrubokręty w szczelinę po stronie gdzie są przewody, przekręcasz je i wewnętrzny plastik przesuwasz o dosłownie 1mm dół-góra. To powoduje odblokowanie i zablokowanie pinów.
                                      Kiedyś OI Liftback
                                      Potem OII Kombi Elegance 1.4 TSI DSG
                                      Potem OII 1.9 TDI
                                      Wkrótce OIII Liftback

                                      Komentarz


                                      • Chłopaki , szukam rozpiski gdzie szukać +12 v po stacyjce ale w komorze silnika . ( gdzieś kiedyś mi przeszło przez oczęta ale ni cholery nie mogę z najść ) . Najlepiej jakaś zdjęcie by pasowało albo rysunki . Z góry dzięki

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez Timix
                                          Chłopaki , szukam rozpiski gdzie szukać +12 v po stacyjce ale w komorze silnika . ( gdzieś kiedyś mi przeszło przez oczęta ale ni cholery nie mogę z najść ) . Najlepiej jakaś zdjęcie by pasowało albo rysunki . Z góry dzięki
                                          Nie wiem - ani nie szukałem sam, ani nie widziałem posta. Jedno wiem - wersję się od siebie różnią, a ja mam miernik i nie zawaham się go użyć jak potrzeba, czego i Tobie radzę
                                          Kiedyś OI Liftback
                                          Potem OII Kombi Elegance 1.4 TSI DSG
                                          Potem OII 1.9 TDI
                                          Wkrótce OIII Liftback

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez shado Zobacz wpis
                                            [OII] Centralka elektryczna - skąd pociągnąć napięcie +12V

                                            Ponieważ od czasu do czasu pojawiają się pytania skąd pociągnąć napięcie +12V na stałe, albo +12V pojawiające się po przekręceniu stacyjki to wrzucam kilka fotek.
                                            Można wykorzystać do CB, podłączenia nie oryginalnego radia, albo innych rzeczy...
                                            Na zdjęciach centralka ( central electronics "bordnetz" ) i skrzynka przyłączeniowa do rozprowadzenia kabli. trzeba zacząć oczywiście od rozkręcenia deski u dołu - sprawa szybka i prosta. Kilka śrubek torx i po sprawie (2 z nich ukryte są pod maskownicami ozdobnymi).

                                            Słowa kluczowe : zasilanie skrzynka bezpieczników centralka podpiąć zasilania radia
                                            a masę brać z "blachy" czy jest punkt podłączenia?
                                            bo ja się szykuje na zasilanie do oddzielnej ładowarki USB( niezależnie od zapalniczki z gniazdkiem USB na panelu)

                                            Komentarz


                                            • Możesz z pierwszej najbliższej śruby. Możesz też z punku masowego.
                                              Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
                                              Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

                                              Komentarz

                                              POWRÓT NA GÓRĘ
                                              Pracuję...
                                              X